Звільнення імпорту від мита та ПДВ, призупинення реєстрації платником ПДВ для нових «спрощенців» замість анулювання, скасування податку на житлову нерухомість на територіях бойових дій та на територіях, окупованих збройними формуваннями Російської Федерації. Усе це передбачає ухвалений парламентом законопроєкт №7190.

Що змінюється

Для імпортерів з 1 квітня 2022 р.:

 1. Імпорт товарів на територію України звільняється від мита.  Зокрема, звільняються від оподаткування ПДВ, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту. Так само звільняються від оподаткування ввізним митом:
  автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів, які ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу. Таке звільнення не поширюється на товари походженням з РФ та тимчасово окупованих територій.
 2. До завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції із ввезення товарів «спрощенцями» І-ІІІ груп.
 3. Надається можливість декларувати товари за попередньою митною декларацією без пред’явлення їх митним органам.
 4. Скасовується обов’язок подавати дозвільні документи, необхідні при імпорті (санітарні, екологічні тощо) для переліку товарів, визначених Кабміном.

Для платників ПДВ при переході на спрощену систему оподаткування на період воєнного стану:

 1. Реєстрація платником ПДВ призупиняється (не анулюється).
 2. До завершення воєнного стану звільняються від ПДВ операції з ввезення товарів, крім товарів походженням з РФ та тимчасово окупованих територій.
 3. За всі товари, придбані з ПДВ до переходу на спрощену систему і використані під час перебування на спрощеній системі, після закінчення воєнного стану треба буде нарахувати ПДВ.

Для власників нерухомості:

 1. За 2021 та 2022 роки не сплачується податок на житлову нерухомість, розташовану на територіях бойових дій або на окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
 2. З 1 березня 2022 року до 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, не сплачується податок на нежитлову нерухомість, розташовану на таких територіях, перелік яких визначається Кабміном.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram