Контроль за шкідниками, такими як попелиці, павутинний кліщ, плодові мушки та інші, став більш складним в останні роки. В результаті змін клімату шкідники фруктових рослин, а також сільськогосподарських культур, з’являються більш інтенсивно і раніше.

І ця тенденція триватиме. Зокрема, кліматичні прогнози для Європи свідчать про подальше зростання середньої температури повітря в наступні роки, про це повідомляє портал SadyOgrody.

Комахи належать до холоднокровних організмів і реагують на будь-які зміни клімату. Стійкі високі температури сприяють збільшенню кількості шкідників і прискорюють швидкість їх метаболічної трансформації (саме тому вони завдають набагато більше шкоди для сільськогосподарських культур). Потепління клімату впливає не тільки на більш раннє виникнення шкідників, але і на їх більш швидкий розвиток і більш тривалу життєздатність восени. Проти низки шкідників вже виникає необхідність проводити післязбиральні обробки. Таку думку висловила д-р Aлісія Maцєшак з польського Інституту садівництва.

Нехолодні зими, які стали більш м’якими і менш сніговими. Такі умови сприяють гарній виживаності зимових форм шкідників. Відсутність втрат взимку означає більший тиск комах і кліщів у садах на початку сезону. Відродження личинки павутинних кліщів з зимових яєць при більш низьких температурах займає близько 3 тижнів, а у вищих — лише один тиждень. У 2018 році було нелегко боротися з кліщами. Їх розвитку сприяла тепла і суха погода. Рання весна спричинила більш швидкий початок вегетації рослинності і зміну фенологічних фаз. Як наслідок, деякі фермери не встигли виконати необхідні процедури проти шкідників у потрібний час.

— У минулому сезоні в єропейських садах було сильне поширення попелиць. Вони паразитували у садах до вересня. Як наслідок, на деревах відбулась деформація листя, пошкодження плодових бруньок і вже вирощених плодів. Загроза бавовняної попелиці також явно зростає. М’які зими дозволяють добре виживати личинкам. А тому вони поселяються в садах безпосередньо перед цвітінням або відразу після його завершення. Залежно від розміру колонії, боротьба з цими шкідниками часто необхідна навіть після збирання плодів, — наголошують польські науковці.

Під впливом потепління клімату до Європи мігрують іноземні види шкідників. Крім того, садівники все частіше починають стикатися з проблемою появи шкідників, характерних для сільськогосподарських культур у садах. Динамічна зміна погодних умов може спричинити швидше зростання деяких рослин, тому деякі шкідники шукають альтернативні джерела харчування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram