Європарламент схвалив «транспортний безвіз» між ЄС та Україною

Депутати Європарламенту ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом між Україною та ЄС. Тепер ратифікувати Угоду має Європейська Рада. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Угода почала діяти ще до завершення ратифікаційних процедур — після підписання в Ліоні в червні 2022 року. Вона скасовує для українських перевізників необхідність отримувати дозволи для виконання двосторонніх і транзитних перевезень територією ЄС.

Завдяки цій Угоді українські водії продовжують використовувати українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС, які є в наявності, без необхідності отримувати міжнародне посвідчення водія.

Термін дії Угоди між ЄС та Україною — 1 рік. Як повідомили в Мінінфраструктури, Україна та ЄС нині працюють над продовженням цього терміну ще на рік. Зараз тривають технічні консультації.

Результататом дії «транспортного безвізу» є збільшення товарообігу. За липень–вересень 2022 р. фізичний обсяг експорту вантажів збільшився на 54%, а імпорту — на 67% порівняно з квітнем–червнем 2022 р. У грошовому вимірі експорт вантажів збільшився на 3,3%, а імпорт — на 38%.

Від початку дії «транспортного безвізу» з ЄС збільшилась і кількість автоперевізників, які перетинають державний кордон України в напрямку Євросоюзу. За липень-серпень 2022 року їх стало на 21% більше порівняно з травнем-червнем. Якщо ж порівняти з аналогічним періодом 2021 року, то їх кількість збільшилась на 44%. Також перевізники стали на 32% більше разів перетинати кордон.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram