Пріоритетами у сільському господарстві Європейської Комісії (ЄК) на наступний рік є стале використання пестицидів та впровадження системи сертифікації видалення вуглецю. Про це стало відомо журналістам Euractiv, які отримали доступ до робочої версії програми роботи ЄК у сфері сільського господарства на 2022 рік.

Документ датований 27 вересня і у ньому викладено перелік дій, які ЄК визначить пріоритетними у 2022 році. Так, перегляд та внесення змін до Директиви про стале використання пестицидів є основною метою роботи Єврокомісії у аграрному напрямі.

NB: Цю директиву прийняли у 2009 році з метою зменшення ризиків, пов’язаних із впливом використання пестицидів. Однак єврокомісари зазначили, що більшість країн-членів ЄС так і не впровадили її належним чином.

У флагманській стратегії ЄК “Від ферми до виделки” вказано, що Брюссель має намір внести зміни до Директиви, щоб узгодити свої цілі з Європейською зеленою угодою. Вважають, що це допоможе зменшити використання хімічних пестицидів наполовину.

У проєкті підкреслено, що наразі “не можна сказати” чи нові настанови створюватимуть більший тягар для зацікавлених сторін, зокрема, фермерів. Тим не менш, ЄК передбачає “збільшення адміністративних витрат” в цілому, хоча й зазначає, що буде прагнути затвердити положення у збалансованій формі.

Друга ключова ціль ЄК на 2022 рік у сфері сільського господарства пропозиція нормативної бази для сертифікації видалення вуглекислого газу. У проєкті програми підкреслено, що сертифікація видалення вуглецю має стати ключовим інструментом “видалення вуглекислого газу з атмосфери як природними, так і технологічними рішеннями”.

Експерти очікують, що новий підхід до видалення вуглекислого газу у сільському господарстві матиме далекосяжні наслідки для галузі. Прийняття нормативної бази очікують у третьому кварталі 2022 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram