ЄС та ФАО допоможуть українським агронауковцям зберегти національну колекцію генетичних ресурсів рослин

Національна академія аграрних наук України разом із ЄС та ФАО реалізує проєкт для збереження національної колекції генетичних ресурсів рослин. Про це повідомила пресслужба НААН.

Проєкт триватиме півтора роки. Він є частиною ширших зусиль ЄС із підтримки малих агровиробників та сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості в Україні. Основна мета проєкту — допомогти НААН у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, що має не лише державне, а й світове значення з точки зору обсягу та різноманітності генетичного матеріалу. Проєкт передбачає також вдосконалення інформаційної системи генетичних ресурсів рослин з сучасною ІТ-підтримкою.

Як повідомили у науковій установі, найближчим часом планується підписання Меморандуму між ФАО та НААН щодо реалізації проєкту, а також укладання договорів між ФАО та науковими установами, виконання яких дасть змогу у короткий термін перемістити багаторічну колекцію у безпечне сховище.

За умов успішної реалізації проєкту донорська підтримка української системи генетичних ресурсів рослин може бути розширена та розрахована на довший період.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram