Єгипет не відмовився від української пшениці, сторони підпишуть нову угоду

Минулого тижня агентство Reuters із посиланням на власні джерела повідомило, що Єгипет скасував контракти на 240 тисяч тонн української пшениці. Як повідомив в етері Hromadske віцепрезидент Торгово-промислової палати (ТПП) України Михайло Непран, ця інформація не відповідає дійсності.

Йдеться про контракт, підписаний ще до повномасштабного вторгення росії в Україну. Через початок активний воєнних дій Україна не виконала свою частину зобов’язань. Як повідомив Непран, контракт буде переукладено, включивши до нього положення про дії сторін у разі настання форсмажорних обставин.

Вийшло так, що в угоді не було передбачено форсмажору. Якби такий пункт був, то сторони прийшли б у ТПП, ми видали б їм сертифікат. Він став би підставою для них без штрафних санкцій продовжити термін виконання контракту, — розповів Михайло Непран.

За його словами, Україна та Єгипет ухвалили рішення закрити цей контракт із нездійсненними умовами, і укласти нову угоду, за якою і буде здійснено закупівлю пшениці. Посилаючись на українського посла у Єгипті Миколу Нагорного, він зазначив, що єгипетська сторона офіційно запевнила, що у жодному разі не відмовляється від співпраці з Україною.

Контракт було підписано наприкінці 2021 року, а постачання мали відбутися у березні-квітні цього року. За цей час вартість зернових суттєво змінилася, що також буде відображено у новому контракті.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram