Стартап співробітників Цукубского університету в Японії почав продавати сорт томатів, який створений за допомогою технології редагування генома. Це перший такий продукт на японському ринку, пише Liga.net з посиланням на NHK.

Токійська компанія Sanatech Seed створила сорт Sicilian Rouge High GABA з метою, щоб їх помідор містив в чотири-п’ять разів більше гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), ніж звичайний. Вважається, що ця речовина може запобігати підвищенню артеріального тиску.

Автори «відредагованого» плода домоглися збільшення вмісту цієї сполуки, видаливши з генома рослини аутоінгібіторний домен той кодує речовини, які лімітують вироблення ГАМК.

Помідор з «підправленим» геномом вирощують фермери в теплицях префектури Кумамото на південному заході Японії. У мережі томат продають за ціною 7500 ієн ($ 68) за 3 кг.

Японський уряд не вимагає, щоб на етикетці продуктів було зазначено, що організм піддався редагуванню генома, але Sanatech Seeds спеціально акцентує на цьому увагу така у них бізнес-стратегія. Компанія відправляє пакування зі наліпкою «покращено з використанням технології редагування генома».

NB: «Відредаговані» на геномному рівні організми не те ж саме, що генномодифіковані: в перших правлять тільки їх гени, а в ГМО впроваджують і чужі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram