Як посадити виноград саджанцями

Навесні або восени висаджують виноград живцями або здеревілими саджанцями. Найбільш сприятливий час для посадки восени — кінець вересня/початок жовтня. Грунт повинен бути підготовлений заздалегідь, саджанці винограду також повинні пройти деяку підготовчу процедуру. А ще дуже важливо перед усіма цими турботами вчасно звернути увагу на те, в надійному місці ви вирішили купити саджанці винограду, якщо немає, то краще зробіть це на https://florium.ua/ru/vinograd/.

Як підготувати саджанці винограду до посадки

За кілька днів до посадки саджанців винограду, огляньте їх уважно. Пагін повинен бути досить гнучким, без гнилі та із зеленим зрізом. Укоротіть корінці, але щоб вони були не менше 10-15 см в довжину. Після цього саджанці винограду потрібно замочити у воді кімнатної температури на кілька годин або навіть на добу в залежності від того наскільки висушений пагін. Ще одну добу рекомендується витримати саджанець в стимуляторі росту. Досвідчені садівники після цього ще повільно адаптують саджанець до умов відкритого ґрунту, виносячи саджанці на вулицю для загартовування на 1,5 години на перший раз, наступні 3 дні на 2 години. Після цього саджанці потрібно посадити в підготовлений ґрунт і в заздалегідь продумане місце.

Як і де посадити саджанці винограду

Це, мабуть, найбільш відповідальний етап після придбання саджанців. Підійдуть чорнозем, глинисті ґрунти та піщані. Під одерев’янілий саджанець знадобитися посадкова яма глибиною близько 80 см. Така ж ширина. Спочатку потрібно підготувати поживну суміш, в складі якої є перегній, родючий ґрунт, калійні добрива. Цієї суміші потрібно близько 15 см на дно посадкової ями. Зверху — деревна зола і ґрунт. Таким чином укладаємо кілька шарів, аж поки посадкова яма стане в глибину не більше 50 см. Можна переходити до посадки. Процедура покроково виглядає так:

  1. Підготовлені саджанці потрібно заглибити в посадкову яму до рівня кореневої шийки, не більше і не менше;
  2. Насипати трохи ґрунту і розправити коріння, яке повинно бути розпрямленим на ґрунті.
  3. Після цього рослину акуратно залишилось засипати землесумішшю.
    Полити рясно виноград і ще раз — через тиждень.
  4. При осінній посадці землю навколо саджанця винограду краще замульчувати. Це збереже рослину від морозів.

Перші тижні після посадки рослина найбільш вразлива. Тому головне правильно провести всі процедури й підгодувати саджанці винограду, щоб підняти їх імунітет. Існують також антистресові препарати для рослин, які допомагають їм адаптуватися в новому середовищі. Вони стимулюють коренеутворення, підсилюють зростання, підвищують імунітет.

Також дізнайтесь, як обрати саджанці винограду для дачі з цієї статті: https://blog.florium.ua/yak-obrati-sorti-vinogradu-dlya-dachi/

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram