Північний Ладакхский регіон — це холодна, безжальна пустеля біля Гімалайських гір. Через мінімальну кількість опадів, постійну нестачу питної води місцеві жителі були змушені шукати шляхи до збалансованого використання води. І їм це вдалось в оригінальний спосіб, передає Ukr.Media.
Впродовж зими в горах збираються величезні запаси льоду, які навесні тануть та поповнюють пригірські райони водою.
Але вже у квітні і травні, коли пора вирощувати новий урожай, струмки пересихають.

Зате в червні температура робить різкий стрибок вгору. Льодовики починають танути, потік води зростає настільки, що тут трапляються навіть повені. Восени сільське господарство вже не має потреби в такій кількості води, а вона продовжує текти і тече всю зиму.
Будувати технічно складні накопичувачі в гірській місцевості-практично нереально. Проблему вирішив місцевий інженер, Сонам Ванчук. Він придумав збирати воду з гірських струмків взимку і заморожувати її в гігантські крижані конуси.
Навесні конуси теж будуть танути, але в потрібних місцях і в потрібний час. Без насосів та інших пристосувань Ванчук будує конуси заввишки 25 метрів. Вони зберігаються до липня і зрошують водою понад 10 гектарів землі, якраз в найбільш сухі місяці.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram