Цьогорічні високі ціни на малину на світових ринках посилили інтерес українських фермерів до вирощування цієї ягоди. Зокрема, аграрії почали активніше цікавитися ягідництвом у закритому ґрунті. Про це повідомли у проєкті EastFruit.

За словами керівника Української плодовоовочевої асоціації (УПОА) Тараса Баштанника, разом із зацікавленістю малиною, українські ягідники не втрачають інтерес до вирощування лохини. Ця ягода в останні роки є однією з найпривабливіших культур для аграріїв. На цьому фоні фермери, які займаються ягідним бізнесом, замислюються про впровадження нових технологій у виробництві, зокрема, про закритий ґрунт.

Серед переваг закритого ґрунту можливість розпочинати сезон реалізації продукції значно раніше саме тоді, коли ринкова ціна на ягоду найвища. Крім того, закритий ґрунт дозволяє зберегти врожай від впливу складних погодних умов, зазначив голова УПОА Тарас Баштанник.

Серед недоліків ягідництва у закритому ґрунті він виділив необхідність вкладення великих інвестицій. За словами експерта, це інколи робить ведення бізнесу економічно недоцільним.

Зазначимо, що вирощування ягід у закритому ґрунті сьогодні є всесвітнім трендом і набирає дедалі більше обертів. В Україні поки за такою технологією вирощують дуже незначну частину малини та лохини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram