Вміст сухої речовини в рослині визначає оптимальну дату збору врожаю силосної кукурудзи. Залежно від передбачуваного використання сировини, якості рослин кукурудзи та погоди, ми повинні визначитися з оптимальною висотою скошування кукурудзи для силосу.

Висота скошування визначає частку вегетативних частин, тобто стебел, листя та генеративних частин, тобто качанів, і, отже, хімічний склад силосу. Якщо посіви добре розвинені, а рослини мають добре розвинені качани, то можна проводити високий зріз.

Підйом жатки подрібнювача (приблизно 50 см) зменшує щільність волокна та збільшує щільність крохмалю.

NB: При високому зрізі ми отримуємо силос із більшою часткою качанів та високою концентрацією енергії, що особливо важливо для корів, що виробляють понад 10 тисяч літрів молока.

Рекомендується вищий зріз, коли стебла кукурудзи дуже сухі, жорсткі та тверді з великим вмістом сухої речовини. Сухі стебла та листя менше засвоюються на 1/3 і їх не охоче їдять після силосування. У такому випадку стратегію силосування варто зосередити насамперед на збору качанів.

Високий зріз кукурудзи залишає велику масу врожаю, що знижує урожай. Тому, якщо господарстві менша продуктивність стада або кукурудзяний силос, варто зрізати стебло нижче. Тоді можна отримати більш високий вміст клітковини в кукурудзяному силосі.

Оптимальна висота зрізу  15-20 см над землею. Це дозволяє отримати якісну сировину і, в той же час, скошування не надто низьке.

Якщо дощі змили бруд з рослин, можна спробувати скосити на 2-3 см нижче. Особливо в місцях, де кукурудза слабка через посуху. Такі посіви слід косити якомога нижче для збільшення врожайності на жаль, це відбувається за рахунок якості отриманої сировини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram