Європейські фермери зібрали більше врожаю, ніж очікувалося, попри спеку і посуху. Про це повідомляє Комісія ЄС в її останньому звіті про врожай, пише у своєму аналітичному матеріалі доктор Олаф Зіньці на порталі www.agrarheute.com.

— Це вже помітно за цінами на зерно. На європейському ринку ціни знизилися до нових мінімумів під тиском хорошого європейського врожаю і падіння цін на зерно в США. Сухість, спека і посуха, мабуть, залишили свій слід в зокрема в кукурудзі: потенційні доходи та виробництво були скориговані в бік зниження. Водночас,  врожайність твердої пшениці, ячменю і твердої пшениці зросла. В цілому, є плюс для всіх зернових культур, — пояснює доктор.

Великий врожай зерна у Франції — причина нинішніх коригувань. Міністерство сільського господарства коригував і збільшив кількість врожаю пшениці та ячменю, це підтверджується різким зниженням цін на французьку пшеницю та ячмінь. Франція має нижчі експортні ціни, ніж Росія чи Україна, для обох типів зерна, що чинить тиск на внутрішньоєвропейські ціни на зерно.

У випадку зі звичайною пшеницею Комісія ЄС очікує істотного збільшення посівних площ в порівнянні з попереднім роком приблизно на 648 000 га до приблизно 23,7 млн ​​га.

Середня врожайність пшениці, за оцінками, трохи вища за торішню – 6,02 т / га. В результаті урожай пшениці в Європі складе 142,7 млн ​​т. У порівнянні з попереднім роком цей урожай збільшився на 13,8 млн т або майже на 11 відсотків.

Це означає, що в новому маркетинговому році буде доступно значно більше європейської пшениці, в тому числі кормової, для експорту. Європейський експорт м’якої пшениці збільшиться на 4,1 млн тонн до приблизно 25,5 млн тонн.Ціни на пшеницю нового врожаю на ф’ючерсному ринкові на початку нового місяця складають тільки 164 євро за тонну, що приблизно на 11 євро нижче, ніж чотири тижні тому. Причиною зниження цін є падіння цін на пшеницю в США і Франції, а також хороші прогнози врожаю з Росії та України.

По ячменю площі в ЄС оцінюються в трохи менш як 12,2 млн га, що в порівнянні з минулим роком приблизно на 64 000 га менше. Урожайність ячменю оцінюється в 4,95 т / га.

В результаті урожай ячменю складе 60,5 млн тонн. Це буде на 4,5 млн т більше, ніж в попередньому році, і на 0,8 млн т більше, ніж очікувалося чотири тижні тому. Комісія ЄС оцінює експорт ячменю дуже добре – 8,8 млн тонн в новому сезоні в порівнянні з 8,0 млн тонн в попередньому маркетинговому році.

Ціни на фуражний ячмінь впали разом з цінами на пшеницю. В даний час кормовий ячмінь продавався по 151 євро / т, що на 8 євро менше, ніж чотири тижні тому.

Площа під кукурудзу в ЄС становить 8,8 млн га, збільшившись у порівнянні з минулим роком на 523 000 га. Урожайність кукурудзи оцінюється на рівні 7,76 т / га з підсумковим урожаєм 68,5 млн т. Це трохи менше, ніж в минулому році, і на 1,0 млн т менше, ніж очікувалося чотири тижні тому.

Імпорт кукурудзи прогнозується в новому сезоні в 15,5 млн тонн у порівнянні з рекордними 24 млн тонн в попередньому маркетинговому році. Ціни також нижче.

На ф’ючерсному ринку кукурудза продається по 162 євро / т за новий урожай. Це на 16 євро / т  менше, ніж чотири тижні тому.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram