Висівні комплекси Rapid – відмінний результат незалежно від технології обробітку ґрунту

На сьогодні у світі домінує метод землеробства мульчувальний, основою якого є змішування рослинних решток із ґрунтом, у який буде висаджено насіння. Не секрет, що рослинні рештки в посівному ложі заважають доброму контакту насіння з ґрунтом, знижуючи рівномірність сходів і, зрештою, загальну врожайність культури.

Завдяки диско-анкерним сошникам унікальної конфігурації, висівні комплекси Rapid від компанії Väderstad відмінно звільняють посівне ложе від рослинних решток, що дає змогу покласти насінину на відносно тверду поверхню і забезпечити її надійний контакт із ґрунтом. Уперше ці сошники компанія використала 25 років тому, проте й сьогодні вони показують високу ефективність у роботі, як порівняти зі сошниками іншої конструкції.

Також варто зауважити, що, окрім високої якості розчищення посівного ложа від рослинних решток, ці сошники характеризуються високою точністю дотримання глибини закладання насіння: за допомогою спеціальних металевих тяг кожне опорне колесо пов’язане із двома сошниками, які розташовані попереду нього. Завдяки цьому вдається досягати рівномірної глибини загортання насіння в будь-яких умовах.

Притискне зусилля на кожен із сошників становить понад 150 кг, що дає їм змогу легко проникати в ґрунт і бути стабільними навіть під час сівби на високих швидкостях. Крім того, конструкція висівного комплексу та його технічні можливості дають змогу налаштувати його роботу так, аби сошники для висівання насіння завжди працювали на більшу глибину, ніж дискове знаряддя, яке розташоване у передній частині агрегата. Завдяки цьому, висіяне насіння завжди потрапляє на тверде капілярне висівне ложе, що сприяє швидкому його проростанню.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram