Маркетинговий сезон 2018/19 рр., який завершився 31 серпня, можна визнати гірший за попередній. Про це йдеться в повідомленні «Економічного дискусійного клубу» (ЕДК).

— Перш за все виробництво цукру в минулому сезоні склало 1820 тис. т, що на 15% менше, ніж у 2017/18 МР. Крім того, тривало скорочення обсягів постачання українського цукру на зовнішні ринки, обсяг експорту якого склав 413 тис. т, що на 26%, або на 147 тис. т менше, ніж в минулому році, — йдеться в повідомленні.

У минулому сезоні активний попит на український солодкий продукт спостерігався з боку пострадянських країн: Узбекистану, Азербайджану, Киргизстану, Таджикистану.Проте місткість внутрішнього ринку цукру продовжувала скорочуватися, що діялося внаслідок зменшення чисельності населення, ширшого застосування в промисловий і індивідуальному споживанні натуральних і штучних замінників цукру і т.д. За попередніми оцінками, внутрішнє продовольче споживання цукру в сезоні 2018/19 склало 1,3 млн т, або 30,1 кг в розрахунку на одну людину. Аналітики додали, що залишки цукру на кінець сезону попередньо оцінені в 478 тис. т, що в 11% вище, ніж на кінець попереднього сезону.

Імпорт цукру у 2018/19 МР практично був відсутній і склав символічні 2 тис. т.

У новому 2019/2020 МР, враховуючи зменшення площ посіву цукрових буряків на 20% до 220 тис. га, відповідно прогнозується значне скорочення внутрішнього виробництва цукру. За серпневими оцінками, виробництво цукру в цьому маркетинговому періоді не перевищить 1,3 млн т, що на 28% менше, ніж в минулому сезоні.

— З огляду на, істотні перехідні залишки, загальна пропозиція українського цукру складе 1,8 млн т, і буде цілком достатнім для задоволення внутрішнього попиту, обсяг якого оцінюється в межах 1,4 млн т (з розрахунку споживання 30,0 кг в рік на одну людину), — йдеться в повідомленні ЕДК.

За умови формування на кінець маркетингового періоду достатніх перехідних залишків на рівні 250 тис. т, можливий для експорту ресурс цукру оцінюється в 169 тис. т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram