Виробники добрив у північно-східній Азії наполовину скоротили імпорт аміаку

На фоні новин про кризу у європейських виробників добрив, світова спільнота упустила з уваги ситуацію на у північно-східній Азії. Там, за інформацією Profercy, також назрівають проблеми.

Вже зараз через девальвації регіональних валют, вищі витрати на сировину та нижчі ціни на хімікати для виробництва яких потрібен аміак, основні промислові споживачі аміаку в Південній Кореї, Китаї, Тайвані та Японії скоротили закупівлі аміаку до мінімуму.

Споживачі аміаку у згаданих країнах за перші 39 тижнів 2022 р. імпортували на 53% менше аміаку, ніж за аналогічний період минулого року. Найближчим часом розпочнеться плановий ремонт виробничих потужностей капролактаму та акрилонітрилу, через що перевезення аміаку в Азії скоротяться ще сильніше.

NB: Фінального удару може завдати Китай своїми антиковідними обмеженнями.

Близький Схід та Південно-Східна Азія перенаправляють свої вантажі до Європи та Північної Африки, компенсуючи зупинку виробництва тут. Навіть завод Yara у Західній Австралії здійснив відвантаження своєї сировини в Норвегії та Німеччині. Такий самий рейс очікується і в жовтні.

У цій ситуації у виграші залишаються нові заводи в Саудівській Аравії та Омані, які легко вийшли на європейські ринки. Їхній загальний річний обсяг виробництва — 1.46 млн тонн. Європейські ж заводи навряд чи зможуть запуститись найближчим часом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram