За інформацією аналітиків EastFruit, оптова ціна на цибулю в Україні демонструє стабільність — вона не змінювалася вже більш як два з половиною місяців і знаходиться на рівні 23 центів США за кг (5-6 грн / кг). Детальніше ознайомитися з оглядом ринку цибулі в Україні, Узбекистані, Росії, Таджикистані, Грузії, Молдові, Польщі та Білорусі за другий тиждень грудня 2019 року можна тут.Роком раніше в цей час ціни на цибулю продовжували рости. До середини грудня 2018 року ціни на цибулю вперше перевищили 50 центів США за кг, що не привело до зростання продажів — виробники навпаки, стали притримувати цибулю. Як показав час, вони не прогадали — урожай цибулі виявився катастрофічно низьким в більшості країн ЄС, що призвело до безпрецедентного зростання цін в Європі та «потягнуло» за собою ціни на цибулю в Україні.

У травні 2019 року навіть був період, коли продати цибулю в Україні оптом можна було дорожче $ 1 долара США за кг. Однак потім ціни різко знизилися і майже всі учасники ринку очікували, що вони впадуть нижче собівартості. Однак поки що цього не сталося.

На сьогодні середня ціна на цибулю в Україні вище на 1-3 центи США за кг, ніж в Білорусі і Росії і на 43% вище, ніж в країнах Центральної Азії (Узбекистан, Казахстан, Таджикистан). Проте, різниця в цінах недостатня, щоб запустити імпорт цибулі з цих країн.

Експорт цибулі з України також не дуже цікавий, тому що ціни на цей овоч в Польщі вище, ніж в Україні, всього на 3 центи США за кг. Теоретично, найближчим часом Україна змогла б експортувати невеликі обсяги цибулі в Румунію, де нещодавно побувала група українських овочівників і експортерів овочів і фруктів за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА), ФАО і ЄБРР.

У будь-якому випадку відсутність динаміки на ринку цибулі говорить про збалансованість попиту і пропозиції. Швидше за все, істотних змін на цьому ринку до середини січня 2020 роки вже не буде.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram