У Херсонській області врожайність рису зросла в середньому на 0,2 т / га, перевищивши 6,2 т / га. При цьому, валовий збір культури знизився з 47 до 36 тис. тонн (-25%). Про це повідомили в Департаменті АПР Херсонської облдержадміністрації.— Недобір колосальний: більш як 11 тис. тонн.  Втім, пояснити тенденцію легко: адже в порівнянні з минулим роком площі під цю культуру в південних степах скоротилися, і досить помітно: з 7,7 до 5,8 тис. га, — розповідає директор Департаменту АПР Херсонської ОДА Олександр Паливода.

За його словами, галузь рисівництва стала менш прибутковою. Адже через хороший урожай рису в Азії його оптові ціни на світовому ринку впали, що у свою чергу вплинуло на вартість українського рису.

— На початку «білих жнив» за кілограм рису-сирцю давали не більше 13 грн, хоча рисова крупа в торговій мережі як коштувала 22-23 грн / кг, так і стоїть. Потім ціна трохи виросла, проте фінансові втрати виробників вже отримали. На додаток, збільшилися і витрати аграріїв, рис — культура вологолюбна, а меліоратори підняли майже на третину тариф за транспортування води на плантації. Ось сільгосппідприємства і фермерські господарства та скоротили площі під рис, посіявши замість кукурудзи або соняшнику, — зазначив чиновник.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram