Якщо минулого року у південних регіонах агровиробники втратили значні площі соняшнику через посуху, то цього року станом на першу декаду серпня посіви  забезпеченні вологою достатньо.

Кінець третьої декади липня і початок першої декади серпня характеризувалися нестійкою погодою, яка була зумовлена ​​активним циклоном і зоною атмосферних фронтів. Середньодобові температури повітря перевищували норму на 1,7-5,1°С і становили 18,1-25,9°С. У більшості областей кількість опадів за третю декаду липня становила 135-250% норми (26-65 мм).Як повідомляють в УкрАгроКонсалт, під соняшником запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту на більшості площ були задовільними (11-20 мм) і достатніми (21-30 мм і більше). В окремих районах Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей вологозабезпечення орного шару ґрунту була незадовільною 2-4 мм.

У метровому шарі ґрунту запаси продуктивної вологи на більшості площ південних, східних, окремих площах північно-східних областей були недостатніми (51-74 мм) і незадовільними (4-49 мм). На більшості площ центральних, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській областей вони досягали оптимальних (81-120 мм), місцями надмірних (121-200 мм) значень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram