Для внесення трихограми дроном ширина проходів повинна бути не більше 10 м, а не 50, як це зазвичай роблять у нас. Таку думку до коментарі AgroPortal.ua висловив директор компанії «Біосервіс Плюс» Олександр Васильєв.

— Зараз готуємося до нового сезону і намагаємося поліпшити якість внесення трихограми. Ми з партнерами використовуємо для внесення і літакові платформи і дрони. Дрони мають суттєву перевагу в тому, що лазерний висотомір дозволяє літати по рельєфу, зберігаючи задані параметри. П’ять метрів — оптимальна висота внесення, — говорить Олександр Васильєв.

Дослідження швейцарських науковців свідчать, що 92% трихограми мігрує більш, ніж на 7 метрів від місця «висадки».

— Це означає, що поле потрібно покривати так, як це зазначено в німецьких інструкціях — робити проходи в 10 м і виробляти порційні викиди комах кожні 10 м. Якщо накривати поле такою густою сіткою, тоді і ефект буде хорошим, — додає Олександр Васильєв.

У Німеччині стало популярним вносити капсульовану трихограму. Це істотно підвищує ефективність з огляду на те, що яйця трихограми до моменту виходу мухи, надійно захищені оболонкою і не можуть стати здобиччю хижих комах.

— Ми не можемо використовувати цю технологію в Україні через великі площі. Одна справа вносити капсульовану трихограму на 5-10 га, як це і роблять в Німеччині, і зовсім інше — на 600-1000 га. Але ми знайшли рішення і відпрацювали методику, яка дозволяє розсіяти трихограму за кілька годин до виходу комахи, — уклав Олександр Васильєв.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram