Аномально тепла зима провокує збільшення чисельності гризунів на полях. Серед інакших загроз — поширення грибкових хвороб через відсутність морозів. Про ризики аномально теплої зими розповів Данило Левченко, директор фермерського господарства «Сад», пише segodnya.ua.

— Не так страшно, що якісь дерева рано зацвітуть через раннє тепло, як грибок, який може нанести значно більшої шкоди. Чи не від усіх його видів можна позбутися. Поки складно сказати, що буде з урожаєм фруктових, це буде зрозуміло ближче до квітня, — зауважив садівник.Водночас, начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко каже, що цієї зими ніяких ризиків для озимих культур не виникало.

— Головний ризик — це вимерзання. А через потепління, яке спостерігається вже тридцятий рік, подібні ризики перетворюються в екзотику і стають все рідше. Тим більше, цієї зими взагалі не було тривалих заморозків. Сьогодні все, що посіяли на полях, — залишилося, нічого не пропало, — зауважила вона.

Нагадаємо, за прогнозами Тетяни Адаменко, до середини лютого озимим не загрожує вимерзання. Втім, яких погодних умов очікувати в другій половині лютого — наразі достеменно невідомо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram