На сайті Мінекономіки опублікували роз’яснення щодо правових підстав роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від COVID-19.

У Міністерстві наголосили, що ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” передбачає проведення профілактичних щеплень повнолітнім дієздатним громадянам за їх згодою, після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

Акцентують також, що Парламентська асамблея Ради Європи рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації.

Зазначимо, що у грудні минулого року МОЗ затвердило Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Вона встановлює, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

З ініціативи власника або уповноваженого ним органу, трудовий договір може бути розірвано, зокрема, у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров’я, що перешкоджає продовженню даної роботи. Водночас, таке звільнення може бути проведено лише на підставі фактичних даних, які підтверджують, що внаслідок стану здоров’я працівник не може належно виконувати покладені на нього трудові обов’язки чи їх виконання протипоказано за станом здоров’я, зазначили у Мінекономіки.

Відтак, урядовці не вбачають правових підстав у роботодавця примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19. Зауважуть, що немає підстав і для притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram