Сьогодні, 27 травня, відновлюється реєстрація податкових накладних. Про це напередоні повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він зазначив, що система працюватиме у довоєнному режимі із застереженнями, зазначеними прямо в законі. Йдеться про проєкт №7360, ухвалений Верховною Радою 12 травня. Він повністю відновлює роботу Системи електронного адміністрування (СЕА) ПДВ. Реєстрацію податкових накладних, згідно з ним, за лютий-травень 2022 року передбачено до 15 липня цього року.

Наполегливо прошу конвертаторів, окремих податківців та інших професійних ухилістів не розраховувати на те, що в умовах війни схемний податковий кредит пройде непоміченим, написав Данило Гетьманцев у своєму Телеграм-каналі.

Він пригрозив, що податкова жорстко, “за законами воєнного часу з усіма наслідками”, реагуватиме на подібні спроби. І попросив бізнес інформувати його про будь-які порушення на місцях від податківців.

Нагадаємо, що реєстрацію податкових накладних зупинили на початку війни. Відповідно до документу, який відновлює реєстрацію, платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності або сплату податків у період після початку війни 24 лютого, якщо ці податкові обов’язки було виконано протягом 60 днів з дня поновлення такої можливості. Такі ж послаблення даються і платникам податків, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку.

Закон також відновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ, однак точних термінів останнього поки що немає.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram