Зерно, призначене для споживання, повинне бути без мікотоксинів. Тому, дбаючи про безпеку майбутньої культури, варто планувати фунгіцидну обробку у період колосіння-цвітіння (ВВСН 51-69 (так звана фаза Т3) проти грибкових захворювань колоса.

Ціни на пшеницю ростуть на світових ринках. Це хороша новина для виробників, які в цьому році зможуть розраховувати на більший прибуток. Але залишається відкритим питанням якості зерна. Тут, зокрема, йдеться про відсутність мікотоксинів у зібраному зерні.

Останні роки чітко показують, що зміна клімату викликає необхідність перевірити наявні системи захисту та адаптувати їх до ситуації, що склалася в цей сезон. Цей рік відрізняється від попередніх кількох, адже після квітневої посухи у травні були довгоочікувані опади.

Згідно зі спостереженнями за погодою останніх років, у червні та липні, тобто у передзбиральний період, спостерігається період сильних дощів, що супроводжуються сильними вітрами та зниженнями температури. Тоді агровиробники отримують не тільки вилягання посівів пшениці, але і зараження хворобами колоса фузаріоз або інфекції, спричинені чорними грибами. Їх поява, на жаль, значно знижує оцінку якості зерна при закупівлі.

Для захисту посівів від грибкових захворювань, які можуть виникнути, коли умови для їх розвитку з’являються разом з опадами, потрібно правильно підібрати речовину для фунгіцидного обробітку у фазу Т3, тобто для захисту колоса. На цьому етапі вегетації мова йде не лише про збирання врожаю, а й про забезпечення якості виробленої сировини саме тому ефективність препарату дуже важлива.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram