Від 14 грудня до країн Євросоюзу з третіх країн заборонено провозити рослини та рослинну продукцію без фітосанітарного сертифіката. Винятком є ананаси, кокоси, дуріани, банани та фініки. Заборона є наслідком зміненого регламенту 2016/2031 Європейського парламенту, який стосується правил імпорту товарів з третіх країн до Європейського Союзу, пише AgroTimes. Вчені вважають таку заборону виправданою.— Щодня служби інспекції рослин в Європейському Союзі отримують сигнали про нові загрози, у тому числі у вигляді личинок комах чи грибів, невідомих досі у цих районах, які загрожують культивованим там рослинам, —  прокоментувала професор Сільськосподарського університету в Кракові (Польща) Моніка Беняш.

За її словами, новою загрозою для фруктових садів у Європі дрозофіла Сузукі, яка відкладає яйця не в зібрані плоди, а в ті, що ростуть на деревах. Як наслідок – бродить ціла плантація. Цей вид дрозофіли вже досяг південної Європи. Зараз його немає в Польщі.

Небезпечні види для тепличних культур в Європейському Союзі, в т.ч. хижі клопи, також потрапляють – наприклад, у вигляді яєць – з Індонезії та Малайзії.

Заборона також стосуватиметься ввезення насіння з-за меж ЄС. Адже випадково можна зустріти бур’яни, які можуть швидко розмножуватися і бути дуже небезпечними для сільськогосподарських культур. З рослинами можуть також передаватися різні бактеріальні захворювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram