Європейський Союз, ймовірно, чекає подальшого зниження посівів цукрового буряка в цьому році після закриття деяких заводів, заявили учасники щорічної Цукрової конференції в Дубаї. Про це з посиланням на Reuters пише ukrsugar.com.
В ЄС виробництво цукру знижується протягом двох сезонів поспіль після зростання викликаного скасуванням виробничих квот у жовтні 2017 року.
Ціни в ЄС впали, оскільки зростання виробництва змусило ЄС спробувати конкурувати на і так профіцитному світовому ринку, що призвело до тяжких фінансових втрат для багатьох виробників в ЄС і закриття деяких заводів.
У минулому році французький кооператив Cristal Union оголосив про закриття двох цукрових заводів у Франції, в той час як Suedzucker заявила, що закриє 5 заводів, два з яких у французькій філії Saint Louis Sucre.
— Посіви зменшаться, тому що ми закрили чотири заводи. Ситуація істотно розрізняється між компаніями і регіонами, — повідомив П’єр Рей, директор французької конфедерації виробників буряків (CGB).
Марчелло Морейра, глава відділу досліджень ринку французького виробника Tereos, сказав, що не очікує будь-якого скорочення площ для своєї компанії, хоча відзначає, що інші гравці на французькому ринку можуть знизити посіви.
— Дивлячись на Європу, можна побачити змішаний сценарій, але в цілому площі цукрових буряків зменшуються приблизно на 2%, — сказав він.
В ЄС ціни відновилися після скорочення виробництва, і торговий блок став чистим імпортером, що призвело до поліпшення фінансових перспектив для виробників.
Франція та Німеччина є одними з провідних світових виробників цукрових буряків, які вирощуються в помірному кліматі. Цукрова тростина вирощується в тропічних і субтропічних зонах.
Фермери ЄС також стикаються з проблемою використання насіння, не обробленого класом інсектицидів, відомих як неонікотиноїди, які були заборонені для захисту бджіл.
— У них (фермерів) обмежений вибір для боротьби з попелицями, і, як ви бачите, більш обмежене сільське господарство стає все складнішим, — прокоментував Морейра.
Рей повідомив, що обмеження ставлять фермерів ЄС у невигідне становище.
— Чи є в нас таке ж ігрове поле, як і в решти світу? Відповідь — ні. У цьому році в Європі м’які погодні умови, і це не хороший сигнал для контролю попелиць, — додав він.
Нагадаємо, на українському ринку коренеплодів спостерігається тенденція активного зростання цін на буряк. Це пояснюється досить активним попитом і нижчим проти минулого року, врожаєм буряків в поточному сезоні в більшості господарств країни.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram