В усіх регіонах України дефіцит свиней, ціни на них зростають

За даними аналітиків асоціації «Свинарі України», вересень завершується подальшим підвищенням закупівельних цін на свиней забійних кондицій. Така тенденція розвивається на тлі їх дефіциту.

Результати щотижневого моніторингу асоціації показали, що неоднорідність попиту та пропозиції свинини у різних частинах країни спричинила поглиблення міжрегіональної розбіжності цін. Хоча в усіх регіонах пропозиція свиней забійних кондицій у вересні була обмеженою, найбільше нестача відчувалася на сході. Там кілограм свинини живою масою коштував переважно 78-80 грн/кг. У центрі основні товарні обсяги живця закуповували по 75-78 грн/кг, а у західних областях мінімальна позначка була на 1 грн/кг вищою.

Представники м’ясопереробної галузі відзначили, що обмеженість пропозиції все ще слугує підтримкою для цін. Проте частина з них очікує, що вже незабаром внутрішній ринок може відчути традиційне осіннє послаблення торгівельної активності та активнішу конкуренцію з боку імпортної свинини. Тож сукупний вплив згаданих чинників, на думку переробників, має стримати цінові коливання у короткостроковій перспективі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram