На українському ринку на поточному тижні з’явилися перші в цьому сезоні партії тепличних помідорів з Туреччини, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Як відзначають фахівці проєкту, в нинішньому році сезон імпорту томата в Україні почався на 2 тижні раніше в порівнянні з минулим роком. На даний момент постачання турецького помідору здійснюються виключно за укладеними з роздрібними мережами договорами, і у вільний продаж ця продукція практично не надходить.Ситуація, що склалася дозволила українським комбінатам і далі підвищувати ціну на місцевий тепличний томат, сьогодні представники тепличних комбінатів пропонують до продажу свою продукцію від 22 до 23 грн / кг ($ 0,88-0,92 / кг) в залежності від якості, що в середньому на 36% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Щодо цін на перші партії томата виробництва Туреччини, то на сьогодні вони трохи вище цін на українську продукцію та озвучуються на рівні 23-25 ​​грн / кг ($ 0,92-1 / кг).

За словами ключових гравців українського ринку, обсяг пропозиції томата з Туреччини буде поступово збільшуватися, і вже з початку грудня, саме ця продукція буде становити основний обсяг в сегменті тепличного томату на ринку України.

Також, варто відзначити, що місцевий тепличний томат в Україні, на сьогодні вже коштує в середньому на 22% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram