В українських портах заблоковані 22 млн тонн збіжжя — Зеленський

Україна веде перемовини з ООН та Туреччиною щодо створення можливостей для експорту зерна. Наразі в українських портах заблоковані 22 млн тонн збіжжя. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу з Прем’єр-міністеркою Швеції Магдаленою Андерссон.

За його словами, ООН у переговорах не просто модератор, а займає лідерську позицію. Президент зауважив, що Україна зацікавлена у реалізації експортного процесу, адже він потрібен аграріям, щоб продовжувати працювати для наступного врожаю.

Для цього потрібно, щоб ми експортували все це ячмінь, пшеницю, кукурудзу тощо. 22 мільйони тонн зараз заблоковані. Ми очікуємо близько 60 млн тонн восени. Там буде дійсно зовсім складна ситуація, — зазначив Володимир Зеленський.

Він також поінформував, що на дипломатичному рівні триває робота над тим, щоб держави не купували у російської федерації крадене в Україні зерно. Паралельно Україна працює над різними шляхами експорту зерна як залізничними, так і річковими, завдяки чому щодня збільшується експорт, попри складні умови.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram