За власним моніторингом Асоціації постачальників торговельних мереж за жовтень 2019 року продуктовий кошик виріс в ціні на 0,6%. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.
У повідомленні зазначається, що в жовтні подорожчали всі найменування молочних продуктів. Лідером подорожчання стало вершкове масло, яке додало 2,3%. На 1,4% зросло в ціні молоко, на 1,1% – кисломолочні сири і на 0,9% – сметана.За жовтень стали дорожче всі види хлібу. Так вартість пшеничного зросла одразу на 1,7%, житнього – на 1,4%, а батона – на 1,3%.

У відділі бакалії беззаперечним лідером зростання стала гречка, ціна на яку підскочила за останній місяць на 31,3%. Рис, у свою чергу, подорожчав на 1,2%, соняшникова олія, макарони та манка піднялися – на 04,%, а борошно — на 01,%. Не змінилась вартість ячної крупи та пшона, а цукор подешевшав на 0,7%.

За даними моніторингу цін Асоціації буряк подорожчав на 4,2%, цибуля — на 3,4%, морква — на 3,1%, картопля – на 1,1%, а капуста білокачанна — на 0,8%.

Також експерт зазначив, що яблука в жовтні місяці подешевшали — на 7,8%.

Лідером подорожчання в сегменті м’яса, ковбасних виробів та яєць є саме курячі яйця, які зросли в ціні на 4,2%. Морожена риба додала пів відсотка, яловичина — 0,4%, куряча тушка – 0,3%, філе курятини — 0,1%. Не змінились ціни на сало і варену ковбасу, а свинина подешевшала на 0,3%, — наголосив Дорошенко.

Підготувала Олена Киричук

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram