У рамках земельної реформи в Україні встановлять єдину мінімальну плату податку з гектара землі. Про це під час земельного прес-марафону повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, передає AgroPolit.com.
— В мене є гарна новина для прозорих аграрних виробників — величина оподаткування не буде змінюватися. В мене є погана новина для тіньових фермерів і аграрних виробників — їм доведеться платити податки. Оскільки є інформація про 35-40% тіньового обробітку земель, є ідея запровадити єдину мінімальну сплату з кожного гектару. Ці гроші стовідсотково підуть в місцеві бюджети, що призведе до унеможливлення ухилення від сплати податків, — зазначив Тарас Висоцький.

За розрахунками уряду, це має збільшити надходження до місцевих бюджетів приблизно на 13 млрд грн/рік. Заступник міністра каже, що оподаткування перш за все буде націлене на боротьбу з тіньовою економікою.

— Для тих виробників, які справно сплачували всі податки, кардинальних змін не буде. Зміниться підхід, але величина оподаткування на гектар не зміниться, — підкреслив Тарас Висоцький.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram