Рекордну за розміром ягоду жимолості отримано на випробувальній ділянці ТОВ «Фрутек», що у Вінницькій області. Вага найбільшої ягоди склала рекордних 6,57 г. Це новий сорт Канадійської селекції Бореал Б’юті.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці підприємства.

Вага найбільшої ягоди жимолості склала рекордних 6,57 г

За інформацією селекціонера сорту, пана Роберта Борса, в умовах штату Саскачеван, Канада (де було створено Бореал Б’юті), середня вага ягоди цього сорту складає 2,6 г, а максимальна вага окремих плодів може досягати до 3,7 г. Пан Борс був дійсно вражений результатом, якого вдалося досягти в Україні.

Сорт Бореал Б’юті вирізняється не лише розміром плодів і формою ягоди (завдяки якій він, до речі, отримав свою назву), цей сорт також є найбільш урожайним з більш ніж 25-ти сортів різних селекційних програм, які випробовують у ТОВ «Фрутек», – зауважують у компанії. Зокрема, на третій рік після посадки, яку проводили дворічними саджанцями восени 2018 р., у поточному сезоні вдалося досягнути середньої врожайності 3,5 кг з куща, що відповідає 12 т/га. Як правило жимолость виходить на повну продуктивність на 5-6 рік після посадки, тому цілком ймовірно, що врожайність Бореал Б’юті з кожним наступним роком і надалі зростатиме.

За результатами досліджень Інституту Садівництва НААН України жимолость вирізняється найвищим вмістом антиоксидантів серед усіх ягідних культур, які вирощують комерційно. Вміст фенольних сполук у плодах сорту Бореал Б’юті становив 887 мг/100 г. Для порівняння: у популярній наразі лохині зазвичай міститься, залежно від сорту та умов вирощування, від 250-400 до 600 мг/100 г поліфенолів.

Довідково:

ТОВ «Фрутек» розташоване у с. Микулинці Літинського р-ну Вінницької області. У співпраці з найкращими вітчизняними та іноземними виробниками посадкового матеріалу підприємство пропонує якісну сертифіковану розсаду суниці, саджанці малини, ожини та чорниці високорослої для комерційних виробників ягідних культур, а також високооздоровлений вихідний матеріал високих репродукцій для професійних вітчизняних розсадників і здійснює повний технологічний супровід проєктів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram