В Україні вперше приватизовано морський порт

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-18
Фонд державного майна (ФДМ) успішно провів приватизаційний онлайн-аукціон в державній системі Прозорро.Продажі морського порту вперше за часів незалежності України. Про це GrowHow повідомила пресслужба ФДМ.

На аукціоні приватизували порт “Усть-Дунайськ”. Зі стартової ціни його вартість зросла у більш ніж в 3 рази: з 60 млн грн до 201 млн грн переможної. За право приватизації порту в торгах змагалися 8 учасників.

З 1 квітня порт відновив роботу, і з того часу перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна та 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів при проєктній спроможності в 4,1 млн тонн. Фактично сьогодні порт працює лише на 5% своїх потужностей.

— До великої війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули, але він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Але для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес, — зазначив голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Додамо, що переможець аукціону має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Тільки після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram