Зі вчора, 3 травня, в Україні поновили контроль за дотриманням габаритно-вагових норм на дорогах. Про це повідомила Державна служба України з безпеки на транспорті.

Особливу увагу приділили автомобільній дорозі М-15 “Одеса-Рені”. Зокрема, поблизу пункту пропуску “Маяки-Удобне” розпочав роботу пост габаритно-вагового контролю. Для забезпечення прозорої роботи, пост обладнали камерами відеоспостереження.

За перші 12 годин роботи посту інспектори склали 19 актів про порушення габаритно-вагових норм. 17 транспортних засобів рухалися із перевищенням встановленої норми на понад 30%.

NB: Найбільша встановлена вага ТЗ 59 т при максимально допустимій для такого типу ТЗ 42 т.

Як зазначили в Укртрансбезпеці, закриття морських портів суттєво збільшило навантаження на автошляхи південних регіонів, зокрема, Одеської області. Моніторинг транспортних засобів у квітні виявив системне недотримання перевізниками габаритно-вагових норм. Це стало основною причиною відновлення контролю, оскільки негативно впливає на стан дорожнього покриття та ускладнює рух автошляхами.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року змінився розмір штрафу за порушення габаритно-вагових норм. При порушенні 5-10% він становить 8 500 грн; при перевищенні норми на 10-20% 17 000 грн; на 20-30 % 34 000 грн. За перевищення норми на 30% штраф становить 51 000 грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram