Найбільший ринок в картопляному секторі усього світу — це ринок картоплі фрі, проте в Україні його майже немає. Про це розповів експерт ринку картоплі в Україні Ігор Чечітко, виступаючи на XVI міжнародній конференції «Овочі та фрукти України 2019. Експортний прорив», пише SEEDS.org.ua.

— На сьогодні ринок картоплі фрі — це найбільший ринок в картопляному секторі світу в цілому. Він розвивається щороку, і буде розвиватися далі, а попит на цей продукт буде тільки зростати, — переконаний Ігор Чечітко.Експерт зазначає, що коли спілкується з колегами на теми розвитку переробки в Україні, то вони скептично посміхаються. Україна — країна з незрозумілою ситуацією в політиці, незрозумілим економічним кліматом. Наша мета — взяти свою частину ринку, нехай вона буде невеликою у світовому масштабі. Але ця частина ринку істотно допоможе нашим виробникам картоплі.

— На українському ринку зростання споживання картоплі фрі. HoReCa і надалі буде розвиватися, тому українці все більше будуть потребувати картоплі фрі. Але української картоплі фрі, в силу різних причин у нас майже немає, — говорить Ігор Чечітко.

За його словами, зараз з переробників картоплі є тільки потужності на Чернігівщині, які в цьому році майже не працювали.

— Чому у нас немає свого переробного підприємства? Картопляний ринок, на жаль, за останні 5-8 років переживає не найкращі часи. Багато виробників замість того, щоб удосконалити виробництво, упорядкувати процеси, просто відмовляються від вирощування картоплі, — відзначає Ігор Чечітко.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram