В Україні пожвавився попит на ріпак

У найближчі два тижні в Україні можна очікувати подальшого пожвавлення попиту на ріпак та певного зростання цін на нього. Однак переробники очікують передусім на великі партії — від 1000 тис. тонн. Про це повідомив аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створений у рамках Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

За даними аналітиків, запаси ріпаку в Україні становлять 1,3-1,4 млн тонн. Це значно більше, якщо порівнювати з минулим роком, але і попит на ріпак жвавішає. Активізація ринку почалась минулого тижня, попит зростає перш за все від ЄС.

Ключовою причиною фахівці називають зростання світових цін на ріпакову олію. Це автоматично тягне за собою повернення попиту на сировину. За словами аналітика Олексія Тартаковського, можна очікувати, що запаси ріпаку на кінець сезону не будуть перевищувати 200-300 тис. тонн.

— Індикативні ціни на ріпак поки в середньому становлять $580/т, але в майбутньому прямуємо до позначок $590-600/т. По переробникам — індикативні ціни знаходяться в районі 16000-16300 грн/т по центральній Україні. Як вже йшлося, в Україні ріпака багато, але треба розуміти що обсяги розпорошені по всій країні. Якщо місяць назад можна було знайти у фермера партію у 1000 тонн, то зараз це складно, бо пропонують здебільшого партії по 200-400 тонн. Великих партій на ринку мало. Тому ціну 16500-16700 грн/т можна отримати у переробника для партії більше 1000 тонн, — вважає Олексій Тартаковський.

За даними аналітиків, найближчим часом можна очікувати зростання попиту на український ріпак з боку Німеччини та Польщі. Ріпак вже купують по €630-640 за тонну з доставкою до Німеччини. На поточному тижні ціни можуть піднятися до €650/тонну, оскільки німецькі імпортери шукають ріпак вже з поставкою на грудень-січень.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram