Якщо ще на попередньому тижні ціни на цибулю в Україні залишалися відносно стабільними, то вже з початку поточного вони знову почали активно рости, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. При цьому більшість місцевих господарств вже завершили збиральні роботи, в результаті чого пропозиція даної продукції з поля різко скоротилося.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, тільки з початку тижня продукція високої якості подорожчала в середньому на 22%. Зокрема, якщо ще минулого тижня ціни в даному сегменті стартували від 4,50 грн / кг ($ 0,18 / кг), то сьогодні за такою ціною готові працювати тільки ті фермери, які не мають обладнаних сховищ.Водночас господарства, що мають у своєму розпорядженні обладнані сховища, сьогодні вже продають цибулю по 5-6 грн / кг ($ 0,20-0,24 / кг). Підвищувати ціни фермерам дозволяє активний попит на внутрішньому ринку, адже гуртові компанії продовжують скуповувати цибулю для закладки на зберігання.

Варто відзначити, що попри підвищення цін в даному сегменті, нині ріпчасту цибулю в Україні коштує в середньому на 30% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому гравці ринку впевнені, що передумов до зміни цінових тенденцій поки в уже згадуваному секторі немає і при збереженні поточних темпів збуту цибулю буде дорожчати та далі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram