В Україні почали виробництво новітнього інсектициду

Білоцерківський завод препаративних форм (БЗПФ) розпочав виробництво Логусу новітнього інсектициду для захисту соняшнику та ріпаку. Про це повідомили у пресслужба компанії ALFA Smart Agro.

Інсектицид розробили науковці ALFA Smart Agro. Як зазначили в компанії, він значно перевищує за своєю ефективністю представлені на ринку України препарати. Перші промислові партії Логусу виготовляють за участю R&D департаменту ALFA Smart Agro.

Технологія виготовлення препарату є надзвичайно складною. Це пов’язано з особливостями компонентів та необхідністю дотримання критично високих температур в реакторі. Окрім того, тверді часточки суміші перемелюються до винятково малих розмірів, щоб забезпечити кращу біологічну активність препарату.

NB: Інсектицид Логус поєднує дві діючі речовини: емамектин-бензоат (речовина природного походження) + альфа-циперметрин.

Ідея такого препарату виникла у зв’язку із кліматичними змінами. Розробка інсектициду тривала понад три роки і включала масштабні польові дослідження в усіх регіонах України. Старт виробництва Логусу на БЗПФ був запланований ще на кінець лютого 2022 року. Через початок активних воєнних дій його відклали. Зараз же, як зазначили в ALFA Smart Agro, з абсолютною впевненістю у перемозі України компанія розпочала виробництво.

Тривалий час ми спостерігали, що більшість популярних інсектицидів втрачають ефективність при температурі повітря вище +25…+30°C. Підвищення норм застосування чи використання комбінацій фосфорорганічних продуктів не є виходом, оскільки несе додаткове екологічне навантаження. Завданням R&D департаменту ALFA Smart Agro було створити принципово нове рішення для контролю шкідників. Ще одна мета розширення спектру дії, особливо контроль лускокрилих, чисельність яких стрімко зростає, розповів керівник R&D департаменту ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас.

Розробникам вдалося розширити температурне вікно застосування продукту до рекордних показників: від +15°C до +35°C. Це співпадає із періодом активного розвитку шкідників. До того ж, як зазначили у компанії, підвищення температури на 10°C (+25°C…+35°C) сприяє зростанню ефективності препарату у 5 разів.

В ALFA Smart Agro декларують, що нова розробка контролює практично усі види шкідників на всіх стадіях розвитку. Особливо високу ефективність має проти лускокрилих (совки, молі тощо).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram