Європейський банк реконструкції та розвитку виділив $56 млн на будівництво чотирьох заводів з переробки лушпиння соняшника в електроенергію. Про це повідомляє прес-служба ЄБА.Redcliffe Partners виступила юридичним радником Європейського банку реконструкції та розвитку у зв’язку із забезпеченим строковим кредитом на суму $56 млн, зокрема транш у розмірі $8 млн за рахунок Фонду чистих технологій. Кредит надано чотирьом українським компаніям групи Kernel, — йдеться в повідомленні.

Кредит буде використано для фінансування будівництва чотирьох заводів з переробки біомаси сукупною потужністю 47 МВт на наявних виробничих майданчиках позичальників, розташованих в Україні, щоб використовувати лушпиння соняшника (залишкову біомасу, що утворюється в процесі подрібнення) як біопаливо для виробництва електроенергії.

 Фінансуванням цього проєкту ЄБРР допомагає Kernel реалізувати свою довгострокову стратегію інвестування в енергоефективність. Проєкт є частиною ініціативи Kernel з обладнання заводів сучасними електростанціями з переробки біомаси для виробництва “зеленої енергії”, що дозволяє диверсифікувати джерела доходу та зробити вагомий внесок у забезпечення енергетичної незалежності України, а також у захист та зменшення забруднення навколишнього середовища, — коментують в ЄБА.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram