За оперативними даними, в Україні площі сівби озимого ріпаку під урожай 2020 року скоротилися майже на 200 тис. га, склавши 1,1 млн га проти 1,3 млн га роком раніше (-15%). Аналітики АПК-Інформ вважають, що скорочення площ сівби озимого ріпаку було досить передбачувано з кількох причин.


По-перше, посушливі погодні умови, які склалися в ряді областей – Черкаської, Вінницької, Сумської, Полтавської, частково Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській і Чернігівській – перешкодили в оптимальні терміни здійснити сівбу культури в запланованих масштабах. Багато компаній повідомляли про зупинку або повне скасування сівби, поганих сходах або їх відсутності. За попередніми підрахунками, понад 40 тис. га, або 4% посівів неутворили сходів, зауважують експерти.

Читайте також: В Україні загальна площа озимої пшениці під урожай 2020 року скоротилася на 8%

Другою причиною аналітики називають прийдешні зміни з 1 січня 2020 року відносно відшкодування ПДВ експортерам – компенсація зберігається тільки для компаній, які самостійно вирощують ріпак.

З огляду на те, що ріпак виключно експортна культура, деяка частина аграріїв сприйняла це як фактор ризику для збуту майбутнього врожаю, — зазначають експерти.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram