В рамках розподілу 4,6 млрд грн бюджетних дотацій на 2022 рік уряд має поновити програму держпідтримки для українського насінництва. Так вважає президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, повідомили на сайті організації.

На його думку, підтримка українського насінництва важлива для забезпечення національної продовольчої безпеки, нових робочих місць, податків, імпортозаміщення, розвитку кормової бази для тваринництва та багатьох інших речей.

У 2018 та 2019 роках уже успішно діяла програма держпідтримки насінництва, але її  відмінили. Цю помилку слід виправити, поновивши її, оновивши відповідно цифру виплат. Контролювати якість цього насіння має ДПСУ у неї є відповідні лабораторії. Паралельно слід поставити певні обмеження по отриманню цієї держпідтимки в одні руки, — зазначив Леонід Козаченко.

Крім того, на його думку не зайвим було б введення і програми часткової компенсації банківських відсотків при закупівлі українським насіннєвим компаніям обладнання для створення/оновлення науково-матеріальної технічної бази.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram