У Міністерстві аграрної політики та продовольства України розробляють систему моніторингу шкідливих викидів для кожного поля в Україні. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

Під час виступу на круглому столі “Життя після Глазго. Висновки після події та наступні кроки світової та української спільноти щодо зміни клімату” він зазначив, що сільське господарство це одна з галузей, де негативний вплив на навколишнє середовище можна обернути на позитивний. Перш за все, через зміну принципів споживання ресурсів. Тобто по суті перехід до так званого карбонового фармінгу.

Почати потрібно з формування системи звітування і аналітики. Це означає, що ми маємо прийти до використання системи, яка дозволить визначити на рівні кожного окремого поля, який вплив на довкілля несе окреме господарство. Для цього спочатку необхідно виміряти слід, який залишають на полях суб’єкти господарювання, зазначв Тарас Дзьоба.

За його словами, у Мінагрополітики вже розробили попередній план дій, залучивши до процесу Анастасію Волкову. Раніше експертка проводила аналогічні розрахунки для США.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram