В Україні другий тиждень поспіль дорожчає живець свиней

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-17
Позитивна динаміка цін на ринку живця триває: як і тижнем раніше, середня ціна закупівлі свиней забійних кондицій зросла на 4,3%. Про це GrowHow повідомили в аналітичному відділі асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу.

Другий тиждень поспіль для операторів українського ринку живця завершився підвищенням цін на 3 грн/кг у середньому. Більшість товарних партій цього тижня реалізували по 73-75 грн/кг.

Аналітики відзначили дещо виразнішу регіональну розбіжність цін цього тижня. Так, у західних регіонах ціни тяжіють до нижньої позначки діапазону, тоді як у центрі та на сході епізодично зустрічаються цінові пропозиції вище згаданої максимальної. Середньозважена ринкова позначка зупинилася на рівні 73,5 грн/кг.

— Постачальники живця констатують високу активність заготівельників у дні торгів та готовність до цінового компромісу. Представники м’ясопереробки подекуди відзначають послаблення кінцевої реалізації та посилення тиску на ціни охолодженої свинини через підвищення конкуренції. Так, у зв’язку з останнім зміна цін на охолоджені свинячі пів туші дещо відстає від коливань закупівельних цін, — зазначили в асоціації.

Разом із тим, виробники свинини цього тижня не спостерігають збоїв у графіках закупівель, тож реалізація живця відбувається без перенесення та/чи відмов від попередньо замовлених партій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram