Іспанський сайт Voz Populi повідомляє про масові банкрутства ферм у країні. Лише за березень збанкрутувало понад 7,5 тис. господарств. Війна в Україні одна з основних причин такої ситуації.

Іспанський аграрний сектор є одним із найбільш постраждалих від економічних наслідків війни в Україні. Річ у тім, що Іспанія суттєво залежить від української пшениці. Там вона є основною сировиною як для тваринництва, так і для харчового сектора. До прикладу, у 2019 році українська пшениця склала 11% від всього іспанського імпорту пшениці. Для порівняння: німецька 1%, французька 2%, італійська 3%.

NB: Ще однією проблемою є перебої з постачанням добрив. У найближчі роки вони тиснутимуть і на постачання сільськогосподарської продукції.

Вплинув на економічну складову аграрного сектора Іспанії також двадцятиденний страйк тамтешніх перевізників. Вони протестували проти зростання цін на пальне, порушивши ланцюги постачання продуктів харчування. Через протест чимало виробників не змогли збути свою продукцію ані на внутрішньому, ані на міжнародному ринках.

Гострою в Іспанії є також проблема посухи. Вона суттєво вразила аграрну галузь ще у 2017 році. Багато господарств дотепер не оговталися від неї, а цьогоріч посуха знову суттєво загрожує виробникам окремих культур. До того ж, через пандемію коронавірусу суттєво скоротилися міграційні потоки, викликавши дефіцит робочої сили це суттєва проблема для сільського господарства Іспанії, адже у цій галузі зайнято найбільше працівників з-за кордону.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram