USAID АГРО надасть субгранти для збільшення потужностей елеваторів

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-26
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати заявки на одержання субгранту для реалізації проєкту «Підтримка ММСП зернового напрямку в збільшенні потужностей зберігання та сушки зерна». Про це GrowHow повідомила пресслужба програми.

Проєкт спрямований на розширення доступу мікро-, малого і середнього підприємництва до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах. Метою проєкту є збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.

Подаватися на субгрант можуть підприємці зі всієї України за винятком тимчасово окупованих територій. USAID АГРО планує надати до 185 млн грн через десять субгрантів. Передбачається, що кошти субгрантів будуть спрямовані на:

  • закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
  • закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Як зазначили у Програмі, діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення таких очікуваних результатів:

  • Не менш ніж 100 ММСП отримали підтримку у вигляді послуг з доробки, сушки та зберігання зерна.
  • Збільшено надання послуг ММСП зі зберігання зерна на 20 тис. тонн та/або надано послуг ММСП по сушінню зерна на 50 тис. тонн.
  • Не менше 50% від загального об’єму послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна надано бенефіціарам — ММСП, які обробляють менше 5000 га землі.

Додатковими перевагами будуть: наявність розробленої проєктної документації із розділом (ОВНС); спрямування проєкту на впровадження енергоефективних технологій; розміщення потужностей у безпосередній близькості до кордону з країнами Європейського Союзу, особливо розташування елеваторних потужностей біля колій європейського типу.

— Більш високу оцінку в процесі відбору субгрантерів отримають заявки, які показують найбільш суттєвий вплив на підтримку економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення економічних можливостей та основ продовольчої безпеки в Україні, — зазначили у USAID АГРО.

Термін дії субгрантів в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 2 років.
Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту — 15 березня 2023 року.

27 грудня 2022 р. відбудеться передзаявковий семінар. Для участі необхідно надіслати ім’я учасника, назву організації, електронну адресу учасника та/або його номер телефону на адресу agro.subawards@chemonics.com з поміткою «Участь в передзаявочному семінарі щодо РПЗ-05 27 грудня». Детальніша інформація про подання заявки та участь у проєкті за ПОСИЛАННЯМ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram