У 2019 році в Україні буде зібрано рекордний урожай жимолості. Про це повідомляє Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України в своєму блозі на порталі EastFruit.

— Жимолость в Україні тільки набирає популярності, а основні комерційні плантації ще не вступили в товарне плодоношення, тому обсяг ринку досить обмежений, так само як і пропозиція. Валовий збір жимолості в 2019 році, за нашими оцінками, навряд чи перевищить 20-25 тонн, — говорить експерт.

Він також зазначає, що отримані обсяги поки що не повинні негативно позначитися на цінах. За його прогнозами, що ціна складе 150-200 грн / кг ($ 5,7-7,6 доларів за кг) за якісну фасовану ягоду в роздрібних мережах, тобто приблизно на рівні минулого 2018 року.

За словами фахівця, сезон збирання і реалізації свіжої жимолості в цьому році триватиме близько 30 днів, після чого почнеться сезон збирання і реалізації лохини. При цьому вперше на ринку будуть доступні ягоди жимолості найсмачніших сортів в світі, які повинні сподобатися великому колу споживачів.

Експерт каже, що переробні підприємства країни також проявляють поки обережну, але все ж зацікавленість у переробці жимолості. Перші досліди показали дуже хороші результати. Серйозним стримуючим фактором в даному випадку є невеликий обсяг сировини при високій його собівартості. Але якщо урожай жимолості виросте і буде впроваджена механізоване прибирання врожаю, то цілком можна очікувати появи нових продуктів переробки від звичайної замороженої ягоди до морозива з жимолостю, йогуртів, джемів, а також лікарів, вин та інших здорових і корисних продуктів харчування з високою біологічною цінністю для організму людини.

Обсяги виробництва жимолості в Україні поки що не порівняти з обсягами її вирощування в сусідній Польщі. Деякі польські експерти взагалі вважають, що Польща є світовим лідером по площах під жимолость і оцінюють їх в 2 тис. гектарів. В Україні ж, за оцінками учасників ринку, жимолості від 60 до 150 гектарів. При цьому лише одне підприємство має великі промислові масиви цієї культури. Практично всі учасники ринку побоюються відсутності ринку збуту на цю ягоду, що стримує розширення площ під нею.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram