Кабінет Міністрів України удосконалив Порядок реєстрації та ведення обліку великотонажних й технологічних транспортних засобів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

За словами заступника Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігоря Дядюри, нововведення дадуть змогу значно зменшити фінансове та часове навантаження як на підприємців, які виробляють та вводять в обіг технологічні транспортні засоби, так і на споживачів, що купують та реєструють їх.

Оновлені форми вже оцифровані і після швидких організаційних заходів будуть доступні роботодавцям в електронному форматі, зазначив Ігор Дядюра.

Оновлений Порядок, зокрема, зменшує кількість необхідних документів для технічного огляду технологічних транспортних засобів. Також документ скасовує талон про технічний огляд. Окрім цього власники технологічних транспортних засобів та експерти, що проводять їхній технічний огляд змоужть підтверджувати свої дії електронним підписом.

Зазначимо, що великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб — це великотоннажний автомобіль, призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини і відходів виробництва.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram