Уряд спростив процедуру фітосанітрного контролю на період воєнного стану

Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2022 р. № 398, які мають на меті створити максимально безпечні умови при здійсненні фітосанітарних заходів і процедур в умовах воєнного стану. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітки.

Зокрема, зміни передбачають можливість електронного обміну документами для отримання фітосанітарних заходів і процедур між бізнесом та Держпродспоживслужбою. Перш за все така можливість дасть змогу мінімізувати загрози життю та здоров’ю людей у місцевостях, де велися бойові дії, або які були під окупацією чи обстрілами.

Крім того, на період воєнного стану постанова передбачає, що фітосанітарні процедури не здійснюються на територіях громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Серед змін також те, що обстеження та моніторинг здійснюються за наявності документа, що підтверджує відсутність на відповідній території ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами. Такий документ видаватиметься місцевою державною (військовою) адміністрацією чи органом місцевого самоврядування або оператором протимінної діяльності.

Відповідно до постанови, документи для фітосанітарних заходів і процедур у сфері карантину рослиндо територіальних органів Держпродспоживслужби можна подати електронній формі, а не виключно в паперовій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram