Уряд презентував модель підтримки аграріїв на 2020 рік з урахуванням пропозицій профільних асоціацій, народних депутатів та аграрного комітету.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.У Державному бюджеті на державну підтримку АПК-2020 передбачено видатки на суму 4,2 млрд грн, з яких:

  • 1,2 млрд грн – на здешевлення кредитів (придбання с/г землі, кредити на поточні та капітальні інвестиції, кредити на розвиток тваринництва), що надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5 %. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами – до 15 млн грн на 1 суб’єкта у тваринництві, до 5 млн грн – на 1 суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк.
  • 1 млрд грн – на здешевлення вітчизняної с/г техніки і обладнання. У рамках програми планується відшкодування обсягів підтримки, не виплачених у 2019 році.
  • 1 млрд грн – на підтримку галузі тваринництва. Модель підтримки передбачатиме відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім’ї.
  • 0,4 млрд грн – на розвиток фермерства. Підтримка за цим напрямом спрямована на збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції, збільшенню рівня зайнятості сільського населення, підвищення рівня знань та вмінь сільського населення у провадженні сільськогосподарської діяльності.
  • 0,4 млрд грн – на підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об’єктів зі зберігання та переробки – до 30%, розподіл виплат на паритетних засадах 1 раз на рік, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.
  • 0,24 млрд грн – видатки на Фонд гарантування кредитів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram