Уряд надаватиме фінансову державну підтримку аграріям під час посівної

Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам». Постанову ініціювало Мінагрополітики й Уряд одноголосно підтримав запровадження механізму надання державних гарантій сільгосптоваровиробникам.

Про це повідомляють на сайті Мінагрополітики.

Яку підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:

  • Виключно малим і середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10000 га.
  • Компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами.
  • Максимальна сума кредиту на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн.
  • Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.
  • Для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також має бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».
  • Термін дії кредиту становить 6 місяців.
  • Встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.

Як зазначають, заявникам потрібно звертатися у фінансову установу, у якій їх обслуговували раніше.

За оцінками Мінагрополітики загальна потреба в коштах для проведення весняно-польових робіт становить орієнтовно 100 млрд гривень.

Міністерство аграрної політики та продовольства України робить усе можливе для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії:

– для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури зі сертифікації насіннєвого матеріалу;

– дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;

– запущено аграрну платформу Міністерства зі збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу https://agrostatus.org;

– створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram