Відтепер приватні лабораторії зможуть проводити фітосанітарні експертизи для експорту. Про це свідчить відповідний текст постанови КМУ «Деякі питання реалізації Закону України «Про карантин рослин», яка була затверджена Урядом 15 листопада 2019 року.Зернова бізнес-спільнота підтримала ініціативу запровадження ринку приватних фітосанітарних лабораторій, затверджену Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» 2501-VIII від 10 липня 2018 року, повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

— Дана Постанова покликана гармонізувати законодавство України із законодавством ЄС в частині проведення фітосанітарного контролю, що є однією з пріоритетних складових процесу інтеграції України до ЄС. Зокрема, вона передбачає впровадження міжнародної практики щодо залучення приватного сектору до надання послуг із відбору зразків продукції для фітосанітарної експертизи та її проведення, — йдеться в повідомленні.

На переконання представників зернової бізнес-спільноти, уповноваження фітосанітарних лабораторій приватної форми власності на проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) дозволить:

  • створити конкурентні умови проведення лабораторних досліджень через уповноваження недержавних лабораторій;
  • уникнути дублювання деяких операцій;
  • скоротити час проходження процедур фітосанітарного контролю;
  • підвищити якість проведення фітосанітарної експертизи;
    знизити корупційні ризики.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram